04.10.2015

Käidud: Kurgja TalumuuseumisSelline spontaanne otsus sisustada oma laupäeva väikese väljasõiduga linnast välja. Kuna eelmiste nädalate kogemus seenemetsast oli seente küsimuses ammendav, siis pöörasime oma pilgu pisut kultuurilisema objakti poole.
Karl Robert Jakobsoni talu-muuseum Pärnumaal.  Kodust lühimat teed 116 km kaugusel asub see muuseum suurte teede vahel, üsna üksildases Eestimaa nurgakeses Vändra Karulaante keskel. Siin tahtis eestimaa papatrioot ja kirjamees Karl Kobert Jakobson oma näidistalu eeskujul kuulutada talumeestele "teadust ja seadust" ja seda kuidas põllumees rikkaks saab.
No seaduse järgi on muuseum avatud iga päev 10.00 - 17.00 kuid kõik muuseumi töötajad
on ilmselt läinud teadust tegema ja rikkaks muuseum nii ei saaa. Muuseumi olek "avatud" ei erine mitte millegi poolest olekust "suletud" ja uuenduslik vaim on siit läinud parematele jahimaadele koos vana peremehe endaga.
Muuseumil oleks potensiaali olla atraktiivne  turismi ja rahva harimise mõttes, kuid see potensiaal on kinni suletud uste taga.
Ja anna sa kella palju tahad.


Aga noh, ilm oli ilus ja koht väikest jalutuskäiku väärt. Meid assisteeris väike kohalik kiisu kes kangesti soovis meie mops Valli tähelepanu, mida viimane aga kõrgilt ignoreerisКомментариев нет:

Отправить комментарий